به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، سید محمد درشکه ساز دانشجوی کارشناسی رشته حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی توانست قله 2623 متری لجور در شهرستان اراک را فتح کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، سید محمد درشکه ساز دانشجوی کارشناسی رشته حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی توانست  قله 2623 متری لجور در شهرستان اراک را فتح کند.

درشکه ساز در مورد وضعیت  و چگونگی این صعود گفت:« کوه لجور در شمال شهرستان شازند و در مجاورت روستای اسکان قرار گرفته و ارتفاع آن حدود 2623 متربوده و دیواره ایی با ارتفاع تقریبی 350 متر آن را به سومین دیواره ی ایران مشهور ساخته است. سنگ های این کوه غالباً از جنس خارا بوده به طوری که مسیر صعود به قله این کوه را با دشواری همراه می سازد . لجور در بین افراد محلی به معنای لجوج و به تعبیر دیگر به معنای لاجوردی است».

وی افزود:« دیواره ی شمالی این قله در حال حاضر دارای سه مسیر و دیواره ی شرقی آن دارای هیجده مسیر به نام های : فراز، دیدار، تولد، شاخک، تنوره، پژمان و ... بوده که ما از دیواره ی شرقی به مدت 6 ساعت در طول روز صعود کردیم».

سید محمد درشکه ساز که خود دارای مدرک مربیگری کوهپیمایی، دیواره نوردی و یخ نوردی است، صعود های متععد به قلل و دیواره های دماوند، علم کوه، سبلان و ... را در کارنامه ورزشی خود دارد.

مدیر روابط عمومی: رامین حبیبی

۹۸/۰۲/۳۰