همایش ائمه جماعات دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با حضور رئیس محترم دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان، معاون فرهنگی و دانشجویی استان و ائمه جماعات دانشگاههای استان آذربایجانشرقی در واحد ایلخچی برگزار شد.

همایش ائمه جماعات دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با حضور رئیس محترم دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، سرپرست  نهاد نمایندگی  مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان، معاون فرهنگی و دانشجویی استان و ائمه جماعات دانشگاههای استان آذربایجانشرقی در واحد ایلخچی برگزار شد.

دکتر رنجبران رییس واحد ایلخچی در ابتدای این مراسم با خیرمقدم به کلیه مدعوین همایش از میزبانی واحد ایلخچی برای این رویداد مهم فرهنگی ابراز خوشحالی کرده و افزود:« یکی از رسالت های مهم دانشگاه، رسالت فرهنگی می باشد و امور فرهنگی می تواند در آرامش روانی جامعه بسیار تاثیرگذار باشد. دانشگاه آزاد اسلامی ایلخچی نیز سعی کرده است در جهت گیری ها و مسیرهای حرکتی خود بر مبنای اصول و ارزش های فرهنگی برنامه ریزی و فعالیت نماید»

وی خاطر نشان کرد:.«یکی از موارد تاثیرگذار بر توسعه فرهنگی دانشگاهها، اهمیت نماز جماعت در دانشگاه است که با عنایت خداوند متعال و برنامه ریزی خوب مسئولین، نمازجماعت با شور و اشتیاق خاصی در این واحد برگزار میشود».

در ادامه دکتر بابازاده رییس دبیرخانه هیات امناء استان  با تشکر از واحد ایلخچی در برپایی این همایش بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری در اجلاس سراسری نماز را مورد تاکید قرار دادند. ایشان با اشاره به اینکه دعوت به نماز دعوت به زیباترین جلوه های زندگی است افزودند:« در فطرت انسان حس خداجویی و نیایش وجود دارد و نماز در این مسیر نقش مهمی دارد. تمام هجمه دشمن در جهت تخریب و کمرنگ کردن افکار مذهبی قشر جوان است. و ما مسئولین باید با برنامه ریزی صحیح بتوانیم دانشجویان را به بحث نماز تشویق و ترغیب کنیم و اثرگذاری خوبی بر افکار آنان داشته باشیم».  سپس ایشان به 5 فاکتور مهم در این مسیر اشاره کرده و افزودند:« اول داشتن فضای مناسب برای اقامه نماز که با توجه به عنایت خداوند در اکثر دانشگاه ها مساجد برپاست، دوم تقویت نگرش و رفتارهای مذهبی در بین دانشجویان با توجه به منابع غنی فرهنگی و اسلامی، سوم دیدار دانشجویان با علما و روحانیون برجسته شهرستان و استان که این دیدارها بر افکار آنها تاثیرات مثبتی خواهد داشت، چهارم استفاده از دانشجویان خوش ذوق برای پخش اذان و پنجم استفاده از وضوخانه های مرتب و زیبا بر مبنای معماری اسلامی ».

در ادامه برنامه کارگاههای "آشنایی با روش تدریس قرائت فصیح اذکار نماز" توسط استاد وحیدی مهر و "تاثیرات تربیتی نماز و عبادت" توسط استاد ملکی آوارسین برگزار شد.

 در پایان ائمه نماز جماعات دانشگاهها ضمن بیان نظرات ودیدگاههای خود بر پررونق کردن فضای معنوی و فرهنگی دانشگاه تاکید نموده و پیشنهادات خود را ارائه کردند . این همایش با اقامه نماز ظهر و عصر به امامت آقای اسماعیلی امام جماعت شهر ایلخچی به پایان رسید.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی

 

۹۷/۰۶/۱۸