اولین همایش ملی پژوهش های نظری و عملی در معماری و شهرسازی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی برگزار شد . دبیر علمی این همایش محورهای موضوعی این همایش را در دو بخش معماری و شهرسازی عنوان کرد و گفت : «در بخش معماری مباحث نظری ، چالش ها و راهکارها و آسیب های معماری مورد بررسی قرار گرفته و در بخش شهرسازی هم مباحث نظری ، رویکردهای شهرسازی و مسائلی که در بخش شهرسازی وجود داشت، مورد بررسی و کنکاش واقع شد».

 

 دبیر علمی این همایش محورهای موضوعی این همایش را در دو بخش معماری و شهرسازی عنوان کرد و گفت : «در بخش معماری مباحث نظری ، چالش ها و راهکارها و آسیب های معماری مورد بررسی قرار گرفته و در بخش شهرسازی هم مباحث نظری ، رویکردهای شهرسازی و مسائلی که در بخش شهرسازی وجود داشت، مورد بررسی و کنکاش واقع شد».

دکتر مسعود حق لسان گفت :« 148 مقاله از سراسر کشور به دبیرخانه این همایش ارسال شده بود که بعد از داوری هیات داوران 110 مقاله مورد پذیرش قرار گرفتند» . وی گفت :« این همایش به مدت یک روز در دانشگاه آزاد ایلخچی برگزار و 24 مقاله به صورت انتخابی که توسط داوران انجام گرفته بود به صورت سخنرانی در دو پانل ارائه شد» .

 

دبیر علمی این همایش گفت :« در حاشیه این کنفرانس علمی نمایشگاه ورک شاپ و آثار عملی  و دستی دانشجویان و محققان این رشته به نمایش گذاشته شد».

دکتر رنجبران رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ایلخچی و دبیر اجرایی این همایش ملی هم هدف از برگزاری این همایش را نزدیک کردن دیدگاه های تئوری و عملی در حوزه معماری و شهرسازی به یکدیگر و همچنین رسیدن به مفاهیم کاربردی در این حوزه عنوان کرد .

وی گفت :« در این همایش برای اولین بار  نسبت به ارائه طرح های فناورانه و جدید توسط پژوهشگران اقدام شد».

دکتر رنجبران افزود :« در کنار این همایش با برگزاری کارگاه های جانبی تلاش شده تا سطح کنفرانس در سطح ملی و قابل قبول ارائه شود» .

مدیر روابط عمومی دانشگاه : رامین حبیبی

۹۶/۰۹/۰۷