هیات رییسه و اعضاء تیم رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی ایلخچی امروز با دکتر مسعود پزشکیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی ونماینده مردم شریف تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

هیات رییسه و اعضاء تیم رباتیک  دانشگاه آزاد اسلامی ایلخچی  امروز با دکتر مسعود پزشکیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی ونماینده مردم شریف تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی  دیدار کردند.

دکتر مسعود پزشکیان در این دیدار از موفقیت های اخیر دانشگاه آزاد اسلامی ایلخچی در مسابقات جهانی ربوکاپ  2016 آلمان و 2017 ژاپن توسط تیم رباتیک این دانشگاه اظهار خرسندی نموده و گفت:" بطوریکه  از مستندات و شواهد بر می آید دانشگاه آزاد ایلخچی و دست اندرکاران و فعالان در آن ، به درک عمیق از دانشگاه و دانشگاهی بودن رسیده اند. اکنون با رشد همه جانبه در جهان ، دانشگاه فقط منحصر به دانش اندوزی و آموزش پاره ایی علوم  مختلف به دانشجویان نیست بلکه  همزمان با علم اندوزی بحث توانایی ومهارت  بکارگیری آن  توام با  هدایت افکار و رفتار جوانان به سوی تولید و نو آوری و ابتکار از راه علم ، بیشتر مورد لزوم و مد نظر است".

وی گفت:" دانشگاه آزاد ایلخچی اکنون که قطب رباتیک استان و کشور شده می بایست با تعامل و همکاری با صنایع مختلف کشورگامی موثر در افزایش بهره وری در تولید برداشته و با ارائه طرحهای دانشی و نوین  جهت  بهبود بخشیدن به فرایندهای تولیدی و اقتصادی کشور و همچنین ایجاد اشتغال و سرمایه  که امروزه این دو موضوع در کشور از اهمیت خاصی برخوردار است کمک حال و پیشقدم باشد. نایب رییس مجلس شورای اسلامی،دانشگاه آزاد ایلخچی را الگویی برای تمام دانشگاههای کشور دانست و تصریح کرد البته من  نیز بعنوان نماینده ی مردم در مجلس و نیز مجلس شورای اسلامی  و دولت  هم در این راه از هیچ کمکی به شما و واحد های دانشگاهی امثال شما دریغ نخواهیم کرد ".  

در این دیداردکتر آرش رنجبران رییس واحد ایلخچی گزارشی از نحوه آماده سازی و اعزام و کسب مقام سوم مسابقات ربوکاپ 2017 ژاپن توسط تیم رباتیک IRC این دانشگاه  و همچنین موفقیت های بدست آمده در حوزه  های تحقیقاتی و پژوهشی از جمله مقام اول مسابقات آب شیرین کن خورشیدی ، سازه های فولادی دانشگاههای کشورو عنوان دانشگاه برتر در سال 94 در بین دانشگاههای آزاد اسلامی  سراسر کشور ارائه نمود.

وی افزود:" کسب مقام سوم جهان در سخت ترین و پیچیده ترین آیتم مسابقات جهانی ربوکاپ ، افتخار بزرگی برای جامعه دانشگاهی استان و کشور بوده و نتیجه اتحاد، همدلی و هماهنگی کلیه  دست اندرکاران و مسئولین استان است".
 

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ایلخچی در پایان ازحمایت های بی دریغ جناب آقای دکتر انگجی رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان، و از بستر مناسب پژوهشی ایجاد شده در استان قدردانی کرد.

روابط عمومی – رامین حبیبی

۹۶/۰۶/۰۷