مراسم اختتامیه مسابقه طراحی یادمان شهداء گمنام بخش ایلخچی با حضور سردار جعفری مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس ،امام جماعت، بخشدار،اعضاء هیات امناءشهداء گمنام ، فرمانده سپاه پاسداران و شورای اسلامی بخش ایلخچی در دانشگاه آزاد اسلامی ایلخچی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه :مراسم اختتامیه مسابقه طراحی یادمان شهداء گمنام  بخش ایلخچی با حضور سردار جعفری مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس ،امام جماعت، بخشدار،اعضاء هیات امناءشهداء گمنام ، فرمانده سپاه پاسداران و شورای اسلامی  بخش ایلخچی در دانشگاه آزاد اسلامی ایلخچی برگزار شد.

آرش رنجبران رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ایلخچی در این مراسم ضمن عرض خیر مقدم و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم گفت:« از تمام مسئولان و دانشجویان عزیزی که در راه شهداء و دفاع از دین و میهن اسلامی تلاش و جهاد کرده و در سنگر علم و دانش لحظه ایی از کسب تعلیم و تربیت نیز دست بر نمی دارند، موظف هستیم که قدر دانی کنیم».

رنجبران افزود:« شهداء الگوی صبر و استقامت بوده و در راستای حفظ ارزش های اسلامی و اعتقادی از هر آنچه داشتند، حتی ارزشمندترین آنها که عبارت است از جانشان، در راه خدا گذشتند و به مصداق آیه شریفه وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ (آل عمران-169)  نه تنها نمرده اند بلکه حی و زنده اند و در نزد پروردگارشان روزی میخورند و ناظر و شاهد بر اعمال و رفتار ما هستند».

سردار جعفری مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان آذربایجانشرقی از تلاش و زحمات استادان و دانشجویان در برگزاری مسابقه طراحی یادمان شهداء گمنام دانشگاه آزاد اسلامی ایلخچی تقدیر کرده و گفت:« تمام دانشگاهیان بهمراه آحاد مردم این شهر، میزبان این دو شهید گمنام گلگون کفن هستید. حضور در جلسه شهداء گمنام و شهداء مدافعان حرم، با برکت و ارزشمند است و فعالیت فرهنگی و تلاش برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره این بزرگواران اجر و مزد معنوی داشته و بهانه ایی است تا رحمت خداوند شامل حال شده و از بهشتیان باشید».

وی افزود:« شهید شدن بالاترین درجه افتخار است و هنر شهیدان این است که توانسته اند زندگی را به بندگی تبدیل کنند.طوری عمل کرده اند که موجب زینت جامعه شده اند. گمنام بودن بالاترین و عزیزترین مرتبه قرب الهی است و شهداء عزیزمان در معرفت افزائی دینی و مذهبی امت اسلامی نقش بسزائی ایفا کرده و توانستند ملت ایران را در جهان سر بلند کنند».

وی در پایان سخنان خود از تمامی مسئولان بخش ایلخچی حاضر در این مراسم خواست تا نگذارند این شهیدان گمنام بیش از این گمنام تر بمانند و تسریع در ساخت یادمان را از ایشان خواستار شد.

در ادامه آقای داستانی عضو هیات امناء شهداء گمنام بخش ایلخچی ضمن تشکر از عوامل اجرایی برنامه و دست اندرکاران دانشگاه آزاد اسلامی ایلخچی بابت برگزاری و اجرای این مراسم، از دانشجویان خواست تا آخرین توان خود برای بهره گیری از علوم فنی و معنوی با معرفت و بینش اسلامی واعتقادی استفاده کنند و تاکید کرد که موفقیت از آن کسانی است که یک ثانیه هم دست از تلاش و کوشش در تمام زمینه های علمی، پژوهشی و فرهنگی بر نمی دارند و این امر باعث رشد و شکوفایی میهن عزیزمان ایران و نهایتاً خشنودی روح بلند شهدای گرانقدرمان است.

در پایان مراسم خانم دکتر عباسی دبیر اجرائی این یادمان طی گزارشی از روند مسابقه، اسامی نفرات برتر را اعلام کردند که از آنها با اهداء لوح و جوایز تجلیل بعمل آمد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه : رامین حبیبی

۹۷/۰۹/۲۸