تازه‌های نشر دانشگاه آزاد اسلامی؛ کتاب تخصصی «برق پالسی انفجاری» به بازار نشر رسید کتاب تخصصی برق پالسی انفجاری توسط انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی منتشر شد.

تازه‌های نشر دانشگاه آزاد اسلامی؛

کتاب تخصصی «برق پالسی انفجاری» به بازار نشر رسید

کتاب تخصصی برق پالسی انفجاری توسط انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی منتشر شد.
به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از ایلخچی، کتاب تخصصی برق پالسی انفجاری توسط حامد تقی‌پور و محمدرضا قویدل اقدم استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی ترجمه و منتشر شد. هدف از ترجمه این کتاب، آشنایی مخاطب با دستگاه‌های برق پالس انفجارمحور، تئوری و کاربردهای آن است.
دستگاه‌های برق پالس انفجارمحور شامل دستگاه‌هایی است که انرژی شیمیایی ذخیره شده در مواد منفجره را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کنند و از امواج شوک تولید شده توسط مواد منفجره برای آزادسازی انرژی ذخیره شده در مواد فرومغناطیس یا فروالکتریکی در قالب انرژی الکتریکی استفاده می‌کنند
.

برق پالس انفجاری نتیجه آزمایش هسته‌ای در چند کشور بوده است که تاریخ آغاز آن به اوایل ۱۹۵۰ برمی‌گردد.

در این کتاب به پیشرفت‌های چشمگیری که در این فناوری به وجود آمده است، اشاره شده و برای استفاده در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی رشته مهندسی برق نگارش و به چاپ رسیده است.

این کتاب به عنوان سومین کتاب انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی منتشر شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد و برای تهیه این کتاب می‌توان با دانشگاه به شماره تلفن‌های ۱۷-۰۴۱۳۳۴۲۱۲۱۴ داخلی ۱۹۰ و ۱۸۱ تماس گرفت.
رئیس حوزه ریاست و روابط عمومی: رامین حبیبی
20/01/1401


13۰۱/۰۱/۲۰