به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دومین همایش ملی سیستم های مکاترونیکی و رباتیکی و اولین همایش ملی سیستم های ترمز به منظور آشنایی پژوهشگران، دانشجویان و صنایع مرتبط با یافته‌های اخیر حوزه‌های رباتیک، علوم کامپیوتر، مهندسی برق ، مکانیک و به طور تخصصی با مباحث مکانیک خودرو و سیستم های پیشرفته ترمز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دومین همایش ملی سیستم های مکاترونیکی و رباتیکی و اولین همایش ملی سیستم های ترمز به منظور آشنایی پژوهشگران، دانشجویان و صنایع مرتبط با یافته‌های اخیر حوزه‌های رباتیک، علوم کامپیوتر، مهندسی برق ،  مکانیک  و به طور تخصصی با مباحث مکانیک خودرو و سیستم های پیشرفته ترمز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی برگزار گردید.

همایش ملی سیستم های ترمز برای اولین بار در کشور و با تعامل و همکاری گروه خودروسازی سایپا، باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و در راستای  اهداف علمی اولین مرکز تخصصی تحقیقات سیستم های  ترمز (دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی) در کنار دومین همایش ملی مکاترونیک برگزار شد. مقالات این دو رویداد  برای نمایه سازی به پایگاه‌های استنادی معتبر از جمله سیویلیکا ارسال گردیده است و مقالات برگزیده نیز جهت ثبت در پایگاه های بین المللی به دو ژورنال با موضوع تخصصی ارسال خواهند شد.

معاون علمی دانشگاه آ‌زاد اسلامی واحد ایلخچی از حمایت‌های استانداری آذربایجان شرقی، آموزش و پرورش استان، صاایران، دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای مختلف استان، شرکت طراحی و مهندسی سایپا (سمتکو)، مجتمع فنی تبریز، هلدینگ سنتال و همچنین سامانه‌ها و پایگاه‌های استنادی معتبر از این همایش تشکر و قدردانی کردند.

این دوره از همایش با 84 مقاله علمی و شامل 60 ارائه شفاهی، و با تمرکز بر یافته های نوین سیستم های ترمز خودرو درنیمه دوم آبان ماه 1397 به کارخود پایان داد.

 در این رویداد مشارکت علمی از دانشگاه های شاخص کشور از جمله دانشگاه خواجه نصیر طوسی، دانشگاه صنعتی سهند و دانشگاه تبریز موجب گردید تبادلات علمی در راستای اشتراک اخرین یافته های پژوهشی بین دانشگاه های کشور صورت گیرد.

شایان ذکر است از نقاط عطف پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی، سوابق درخشان این دانشگاه در زمینه رباتیک و مکاترونیک از جمله کسب دو مقام سومی جهان در مسابقات ربوکاپ آلمان 2016 و  2017 ژاپن و یک مقام چهارمی جهان در  سالجاری است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه: رامین حبیبی

۹۷/۰۸/۲۷