باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی با دو محصول «ربات انسان نمای فوتبالیست بزرگسال» و «دستگاه ساخت سازه‌های ماکارونی» در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فن‌بازار تهران شرکت کرد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی علاوه بر دو محصول «ربات انسان‌نمای فوتبالیست بزرگسال» و «دستگاه ساخت سازه‌های ماکارونی» باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، محصولات دانش‌بنیان ازجمله دستگاه دفع‌کننده حشرات موذی، هات پنل و سیستم ویدئو کنفرانس از محصولات مرکز رشد این واحد دانشگاهی را نیز در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فن‌بازار تهران به نمایش گذاشت.

نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فن‌بازار هفته گذشته برای بیست‌وپنجمین سال پیاپی در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد. در این نمایشگاه دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور دستاوردهای پژوهشی محققان خود را به نمایش گذاشتند.

در این نمایشگاه دانشگاه آزاد اسلامی با ۱۸۰ محصول دانش‌بنیان شرکت کرد که در این میان محصولات برگزیده باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان از واحدهای منتخب کشور هم حضور داشتند.

در این نمایشگاه، دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بازدید از ربات انسان‌نمای فوتبالیست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی و دستگاه ساخت سازه‌های ماکارونی، پژوهشگران و فعالیت‌های پژوهشی این واحد دانشگاهی را تحسین کرد.

در این بازدید، علیرضا لطفی رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی، توضیحاتی درباره رتبه‌های جهانی ربات انسان‌نما و تمایز فنی این ربات با ربات‌های مشابه ارائه داد.

در این نمایشگاه  مقرر شد با ارتقای سطح فنی دستگاه ساخت سازه ماکارونی درباره تجاری‌سازی و لزوم استفاده از این دستگاه در آیین‌نامه مسابقات کشوری پل ماکارونی اقدامات لازم انجام شود.

به گزارش آنا،‌ این نمایشگاه با انتخاب سالن دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان سالن برتر نمایشگاه به کار خود پایان داد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه : رامین حبیبی

۹۸/۱۰/۰۲